Latest Post

Zabiegi wyszczuplające uda Zasady i regulacje dotyczące firmy transportu międzynarodowego

Wybierając się w podróż samochodem, warto zastanowić się nad zabraniem ze sobą swojego roweru. Dzięki niemu zwiedzanie nowych miejsc będzie jeszcze bardziej niezapomniane i wyjątkowe. Bagażnik na rower pozwoli zabrać nam nasz ulubiony jednoślad na każdą wycieczkę.

Rodzinny wypad

Są ludzie, którzy nie potrzebują przewozić roweru w dane miejsce. Jadą tam rowerem. Takich ludzi jest jednak bardzo mało i są to najczęściej zapaleńcy, którzy podróżują tylko rowerem. Gdy jednak chcemy pojechać całą rodziną dalej niż tylko za miasto, zaopatrzmy się w bagażnik na rower. Taki sprzęt posłuży z pewnością na długie lata i pozwoli przewieźć bezpiecznie rowery dla całej rodziny. Standardowy bagażnik na rower pomieści z łatwością do trzech rowerów. Producenci oferują bagażniki kompatybilne z każdym samochodem i rodzajem nadwozia.

Rodzaje bagażników

Wyróżniamy wiele rodzai bagażników na rower. Bardzo popularne są bagażniki dachowe. Składają się one z podłużnych prowadnic, do których montuje się rower. Prowadnice przyczepia się do poprzeczek, które zainstalowane są najczęściej do relingów auta. Innym rodzajem jest bagażnik na rower montowany na tylnej części auta. Na klapie mocuje się specjalne linki i uprzęże, na których jest stelaż gotowy do rowerów. Jeszcze innym rodzajem jest bagażnik na hak. To również bardzo popularne rozwiązanie. W zestawie przeważnie zawsze są dodatkowe lampy i miejsce na rejestrację, ponieważ przewożone rowery zasłaniają tablicę i światła umieszczone na samochodzie. To bardzo dobry zabieg ze względów bezpieczeństwa.