Latest Post

Zabiegi wyszczuplające uda Zasady i regulacje dotyczące firmy transportu międzynarodowego

W ostatnim czasie dużą popularnością zaczęły cieszyć się urządzenia do oczyszczania powietrza. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to z pozoru niewielkie i przenośne urządzenie pozwala na eliminowanie różnego rodzaju zanieczyszczeń z powietrza. Na rynku dostępnych jest wiele typów tych urządzeń, które różnią się miedzy sobą zastosowaną technologią filtracji czy też parametrami technicznymi. Dobry oczyszczacz powietrza będzie posiadał trzystopniową filtracje, które obejmują filtry wstępne, filtry węglowe oraz HEPA. Taki sprzęt pozwoli nam już na usunięcie zanieczyszczeń z powietrza, na przykład w naszym domu czy biurze.

Jak działają filtry oczyszczacza? 

Dobry oczyszczacz powietrza posiada precyzyjnie zaprojektowany system filtracji. Filtr przedwstępny pozwala na wyłapywanie zabrudzeń czy na przykład sierści zwierząt, dzięki czemu kolejne filtry lepiej poradzą sobie z drobinkami pyłków czy też bakteriami i grzybami. Filtr węglowy pozwala wyłapać lotne związki chemiczne, a także działa absorbująco na zapachy i jest w stanie wychwycić na przykład dym papierosowy. Filtry HEPA służy natomiast do wyłapywania drobinek, co pozwala na całkowite przefiltrowanie powietrza i wyłapanie nawet najmniejszych cząsteczek. Dobry oczyszczacz powietrza będzie wyposażony w specjalny wskaźnik, który poinformuje nas o konieczności wymiany filtrów.

Biorąc pod uwagę bardzo duże możliwości zastosowań, jakie prezentuje dobry oczyszczacz powietrza, z pewnością warto się na niego zdecydować, pamiętając, że urządzenie może być w użytku przez cały rok. Powietrze, które jest oczyszczone dobrze wpływa na problemy z układem oddechowym i potrafi być zbawienne dla osób, które zmagają się z różnego rodzaju alergiami.